• Nombre de visites :
  • 2726
  • 7/12/2008
  • Date :

Hastalanmamak İçin

sağlık

Aspirin Kullanırken Dikkat!

Kişilerin aspirini ezmeleri durumunda şiddetli bir şekilde dişlerine zarar verdiklerini biliyor muydunuz? Yapılan son araştırmalar hasar görmüş dişlerle aspirini dişlerle ezmenin arasında ki ilişkiyi ortaya çıkarttı.

 

Boynunuzu Ve Parmaklarınızı Çıtlatmayın!

Gün içinde pek çoğumuz rahatlamak amacıyla boynumuzu ve parmaklarımızı çıtlatırız.ancak uzmanlar bunun sadece psikolojik rahatlama sağladığını belirterek uyarıyorlar: Bu tarz hareketler felç dahil pek çok ciddi sorunlara neden olabilir!

 

Tepeden Tırnağa Sağlığın İpuçları

Uzmanlar, doğum kilosundan avuç içine kadar her şeyin sağlık için bir gösterge olduğunu belirtiyor. Sağlığınızın yerinde olup olmadığını bu ipuçlarına bakarak anlayabilirsiniz.

 

Horlama Bazı Hastalıkların Habercisi!

Sadece sosyal bir sorunmuş gibi görünse de horlama, kişinin sağlığını tehdit ediyor. Daha çok erkeklerde görülen horlama, tedavi edilmediği takdirde kişinin yaşam kalitesinde ciddi kayıplara neden oluyor.

 

Nefesiniz kötü mü kokuyor?

Ağız kokusu insan ilişkilerinde kişiyi negatif yönde etkileyen en önemli sebeplerden biridir. Genellikle ağızda, dişlerde veya midede olan bir sorunun habercisi olan ağız kokusu, yaşadığımız sosyal ortamda modern insana yakışmayan rahatsız edici bir durumdur.

 

Güneş Gözlüğü Satın Alırken!

Güneş gözlükleri genellikle güneşin göz kamaştırıcı etkisinden korunmak için ya da şık bir aksesuar olarak kullanılır. Ancak güneş gözlüğü alırken şıklığın yanı sıra camların ültraviyole ışınlarından ışınlarını blokaj derecesine ve rengine dikkat edilmelidir.

 

Binalar da Hasta Ediyor!

Dikkat!...yaşadığınız bina sizi hasta ediyor olabilir! Giderek artan klima kullanımı bina içerisinde hava iritasyonuna ve çeşitli hastalıklara yol açıyor. Özellikle son 10 yılda bu hastalıklarda büyük bir artış gözleniyor.

 

Güneş Dost mu Düşman mı?

Bronz ten, çoğu insan tarafından sağlıklı bir görünümle özdeştirilir. Pek çok kişiye göre ten, ne kadar bronzsa o kadar sağlıklı ve güzel görünür. Ancak uzmanlara göre bronzluğun anlamı güzellik değil “deri hasarı”! Bronzlaşma, derinin güneş hasarı gördüğünün ve kendini bundan korumaya çalıştığının işareti.

 

Ailem.com


Yürümek sağlıktır!

Sağlık Ve Temizlik

Spor ve Etkileri

SAĞLIKLI YAŞAM ÖNERİLERİ

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)