• Nombre de visites :
  • 3163
  • 24/10/2007
  • Date :

EVLİLİK HAYATINDA MUTLULUK İKSİRİ

aile

  1-Eşinizden beklediğiniz şeyden daha fazlasını ona vermeye çalışın, eğer hedefiniz eşinizde mutluluk ve huzur yaratmak ise, bunun için birçok fırsatlarla karşılaşacağınızdan emin olun. Bu hisse sahip olursanız, eşinizin size göstereceği sevgi ve muhabbetle karşılaşacaksınız. Çünkü insanlar her zaman başkalarından gördükleri iyiliklere, iyilikle karşılık vermeyi isterler.

  2-Eşinizden beklentileriniz mantıklı şeyler olmalı, bu birçok anlaşmazlıkları halledecek ve asabi ortamlardan uzak tutacaktır. Eşinizin eksiksiz ve kusursuz olmasını beklemediğiniz gibi hiçbir zaman onu başkalarıyla mukayese etmeyin.

   3-Her şeye olumlu bir gözle bakmaya çalışın,

  4-Eşiniz tarafından yapılmasını istediğiniz şeylere karşı onda bir ilgi uyandırmaya çalışın, eğer bu yol etkili olmazsa daha değişik yollar düşünün, yerli yerinde olan teşvikler onda istediğiniz şeyleri yapma hissini uyandırmakta etkili olabilir.

   5-Hedeflerinizi zihninizde sıralayın ve düşüncelerinizi huzurlu bir aile ortamı kurulması yönünde yoğunlaştırın.

  6-Eşinizle hiçbir zaman bir tartışma ve cedel ortamına girmeyin, bunu yerine onunla tevafuka ulaşabileceğiniz bir yol seçin.

  7- Hatalarından dolayı hiçbir zaman eşinizi eleştiri yağmuruna tutmayın, bunun yerine bu kusurların tekrarlanmayacağı bir yönteme başvurun. Onu hatalarından dolayı eleştirdiğiniz zaman, gururunu rencide ederek onu üzersiniz.

  8-Eşiniz size hakaret ederse susun ve ona karşılık vermeyin, bu yolla olabilecek birçok gereksiz tartışmaların önünü almış olacaksınız. Çünkü o anlar geçicidir, daha sakin bir zamanda onunla davranışları hakkında konuşabilirsiniz.(Şunu söylemek gerekir ki kötü bir eş karşısında her zaman sessiz kalıp susmak gerekir demek istemiyoruz. Bu tür sorunların daha değişik çareleri vardır.)

  9-Bu anı yaşayın, geçmişte olan hataları unutun ve bugünün şartlarını lehinizde değiştirmeye gayret edin.

  10-Daha huzurlu ve mutlu bir hayat için ne yapabilirim? Sorusunu her zaman eşinize sorun.

Son olarak şunu eklemek gerekir ki nice büyük sorunlar basit denebilecek tavsiyelerle halledile bilir zira büyük kapıları küçük anahtarlar açar.


Niçin Evlilik?

SAĞLIKLI BİR AİLE

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)